Sama policie neví, co se skrývá za činem ze začátku prázdnin, po němž se naskytl velmi smutný pohled nejenom místních lidí v Jablunkově na poškozený městský altán, a spekuluje o vandalismu, neúctě nebo rovnou hyenismu. Policisté z místního obvodního oddělení přijali oznámení o poškození majetku v areálu městského lesa, v části na Vyhlídce, hned první prázdninový den.

Dosud neznámý pachatel poškodil celkem pět kusů informačních tabulí a jednu velkou tabuli pomaloval barvou vulgárními nápisy. „Samotné poškození spočívalo v rozlámání tabulí, jejich vylomení z vitrín a nakonec i popsání fixem. Škoda způsobená Městu Jablunkov značně převyšuje částku 10.000 korun,“ informovala policejní mluvčí Eva Michalíková.

Policisté po možných pachatelích pátrají a získali svědectví, že se poslední červnový den na inkriminovaném místě pohybovala skupinka chlapců na jízdních kolech. „Ty žádáme, aby se přihlásili na obvodní oddělení a případně svou výpovědí a svědectvím přispěli k objasnění tohoto činu. Samozřejmě žádáme také ostatní možné svědky, kteří by mohli jakoukoli informací přispět k objasnění, aby se obrátili, byť anonymně, na tísňovou linku 158, případně se dostavili na místní obvodní oddělení,“ vyzývá měsíc od události policie s tím, že v dané věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu poškození cizí věci.