9. třída HC Frýdek-Místek překvapivě ovládla domácí Fajny turnaj a postarala se současně i o fajnou rozlučku se sezonou a vlastně celým týmem, který spolu vyrůstal a nyní končí v žákovské kategorii, před přechodem do té dorostenecké. A kluci rozhodně budou mít na co vzpomínat. Možná celý život, v němž je člověk také jednou nahoře a jednou dole, si budou pamatovat, jak ve finále zažili chvíle zmaru, kdy osm sekund před koncem dostali vyrovnávací gól, aby pak vyhráli na samostatné nájezdy a prožili si znovu dokonalou euforii.

Hokejisté 9. třídy na Fajnem turnaji po pátečním skvělém vstupu do turnaje (psali jsme zde) v hale Polárka v sobotu v posledním zápase ve skupině porazili i Prievidzu 6:2 a bez ztráty bodu vyhráli svou skupinu. V semifinále je tak čekala Jaroměř, druhý celek skupiny B. Zápas byl velmi vyrovnaný, domácí vyhráli až na nájezdy 3:2 a vysloužili si nedělní finále proti Zlínu.

Finále proti favorizovanému Zlínu rozjeli domácí parádně a ujali se dvoubrankového vedení zásluhou Grzymka a Indrsta. Soupeř ale srovnal a nakonec dokázal odpovědět i na další rozdílovou trefu Bongilaje. To když deváťáci nezvládli příliš takticky závěr, udělali několik zbytečných zakázaných uvolnění, nedokázali při power play využít prázdné brány ani se za každou cenu udržet v útočném pásmu, aby pár sekund před koncem museli zkroušeně sklopit hlavy. Šlo se rovnou na nájezdy, v nichž byl jako jediný úspěšný Adam Krpec, spolu s dalším hrdinou brankářem Jakubem Váňou, na kterého si žádný ze zlínských exekutorů nepřišel. I Zlínští mohli rozhodnout, ale nakonec se rozhodující nájezd povedl Frýdku-Místku a hráči mohli na sebe naskákat na jednu hromadu.

„Kluci bojovali, zápas od zápasu se zlepšovali a ukázali srdce. Zvítězili, přestože soupeř byl v závěru lepší a vyrovnal. Gólman nám ale vychytal nájezdy a nakonec jsme byli šťastnější. Ten tým byl odmalička spíše turnajovým mužstvem, vždycky se nám na turnajích dařilo lépe než v dlouhodobých soutěžích. Kluci se i tentokrát dokázali semknout a je to pro ně taková náplast na konci sezony. Na svůj poslední společný turnaj určitě jen tak nezapomenou,“ je přesvědčený trenér Michal Bobok.

Bronzová na Fajnem turnaji skončila Jaroměř a bramborová Prievidza.