Pořadatelé letošního sedmého ročníku Ladné Čeladné se museli vypořádat v průběhu dvoudenního festivalového veselí s extrémy počasí, od tropického pátku až po sobotní nutnost pláštěnek. Fanoušci se ale nenechali odradit a podle organizátorů si na Ladnou Čeladnou našlo cestu více přespolních návštěvníků než v dřívějších letech, což bylo znát i ve festivalovém kempu, jehož kapacitu dvakrát navyšovali.

Rodinný festival vyvrcholil sobotním koncertem kapely Mňága a Žďorp, která jednoznačně přilákala k hlavní scéně nejvíce návštěvníků. Ačkoli ještě odpoledne a v podvečer v Čeladné přetrvávalo mrholení, lidé si zábavu zkazit nenechali a mokrou část programu absolvovali v pláštěnkách. Počasí se večer umoudřilo a koncerty sobotních headlinerů již proběhly za sucha.

Pátek byl tropický, a tak návštěvníci ocenili stín v areálu i možnost vykoupat se v řece Čeladenka, která je z areálu přístupná přes oblázkovou pláž. S příchodem večera teplota příjemně klesla a koncerty hlavních hvězd si mohli lidé naplno užít. Vrcholem prvního dne byl koncert Čechomoru, který byl mezi fanoušky dlouho očekávaný. „Kapela měla v Čeladné vystoupit již v roce 2020, avšak tento ročník byl kvůli koronavirovým opatřením zrušen. Společný termín s kapelou jsme našli až letos, o dva roky později. A dle ohlasů bylo vidět, že čekání stálo za to,“ popsal ředitel festivalu Ladná Čeladná Jindřich Vaněk. Hudebníky Čechomoru na pódiu doprovodila skupina Hands Dance, která se věnuje uměleckému tlumočení do znakového jazyka.

První festivalový den dále vystoupila legendární kapela Nerez se zpěvačkou Lucií Šoralovou, jejichž koncert přilákal především dříve narozené. Naopak při koncertu kapely The Silver Spoons první řady zaplnila mladší generace.  A stejně tomu bylo při vystoupení DJ Roxtara, který návštěvníky bavil nejen svými hudebními sety, ale také na sociálních sítích pověstným maňáskem Adolfeenem.

Druhý den vystoupila kromě již zmíněné Mňágy také kapela Sto zvířat či Kašpárek v rohlíku. „Tenhle koncert byl určen především pro rodiny dětmi a bohužel probíhal za ne úplně komfortních podmínek v dešti. Fanoušci se ale nenechali odradit a ztřeštěné songy v punkovém kabátě si užili nehledě na počasí,“ popsal Jindřich Vaněk. Děti přilákal také písničkář Michal Horák, a to natolik, že stály hned pod pódiem, zatímco rodiče koncert prošpikovaný humorem sledovali z laviček.

Oba festivalové dny nabídly bohatý program pro děti. Kromě divadelních představení zabodoval pohybový workshop s tanečníkem Janem Onderem. Malí návštěvníci se dále bavili v dětské zóně, v níž nechyběly hry, soutěže či nafukovací atrakce.

Další ročník Ladné Čeladné se uskuteční 4. a 5. srpna 2023.