První srpnová sobota je ve Frýdku-Místku ve znamení skvělé hudby a piva. Obojího se dočkáte na open air festivalu v areálu slezanské textilky na ulici Staroměstská, kde se vás budou snažit oslovit na dvě desítky pivovarů svou pestrou nabídkou. A pokud nejste fanoušky pěnivého moku a potřebujete trochu rodinnější zábavu, můžete vyrazit na Ladnou Čeladnou. Tento dvoudenní rodinný festival začíná už dnes.

Areál frýdecké textilky se zítra otevře už ve 14 hodin, v 16 začne hrát alternative-rock frýdecko-místecké kapely holistic.med, v 17.30 naváže Prouza, v 19.00 vystoupí Richard Müller, ve 21.00 Alice & Dan Bárta a ve 23.00 Jana Kratochvílová & Illuminati.ca.

Nebude chybět ani výstava Zaniklé pivovary Moravskoslezského kraje a další doprovodný pivní program v interiéru textilky. V něm je zařazena například cestovatelsko-pivní beseda Piva a hospody na 6 kontinentech, o pivních zážitcích z pobytů na zámořských lodích, nebo bloggerská degustace nealko piv.

Ladná Čeladná

Ladná Čeladná, to je nejen hudební program na dvou scénách, ale i herní zóna s rozmanitými aktivitami pro mladší i starší děti. Dvoudenní festival v areálu Základní školy Čeladná, který začíná již dnes v pátek 5. srpna, chce nabídnout mix zábavy, pohybu i poučení. Návštěvníci se tak kromě muziky mohou těšit na divadelní představení, čtení pohádek, pohybový workshop, kreativní dílny, hry i atrakce. Vrcholem pátečního hudebního programu bude Čechomor, po němž ještě vystoupí The Silver Spoons nebo DJ Roxtar, dětským tahákem je Divadlo Tramtárie.

Zítra tu budou hudební scéně vládnout Kašpárek v rohlíku se svým „bejbypankovým“ repertoárem, Kateřina Marie Tichá, legendární tuzemská ska kapela Sto zvířat a synonymum pohody Mňága a Žďorp. Děti v sobotu určitě zaujmou pohybové hrátky s tanečním lektorem a dvojnásobným vítězem StarDance Honzou Onderem.