Prázdniny ve městě jsou souborem akcí, kde organizace pracující s mládeží pod taktovkou městského Střediska volného času Klíč představují nejrůznější volnočasové aktivity, včetně těch sportovních. Děti už si v červenci mohly například vyzkoušet judo, jiu-jitsu, volejbal, šachy nebo třeba tenis a dnes v hale Polárka pro ně HC Frýdek-Místek připravil akci Sportovní trénink s hokejem.

„Chtěli jsme zábavnou formou umožnit i jiným dětem než těm, které jsou členy našeho klubu, aby si vyzkoušely, jak vypadá trénink hokejisty na suchu. A protože u nás v Polárce zároveň probíhá prázdninový tréninkový kemp, viděly současně i to, co se děje na ledě,“ vysvětlil hlavní organizátor Filip Indrst, který měl k ruce spoustu pomocníků pro jednotlivá připravená stanoviště. Kdo je absolvoval, na toho čekala odměna odpovídající tomu, co při jednotlivých úkolech předvedl. A některé předměty byly natolik lákavé, že si svou dovednost v nachystaných hrách s vidinou odměny vyzkoušeli kromě příchozích i někteří mladší účastníci kempu, co měli zrovna přestávku mezi jednotlivými tréninkovými bloky.

Největší lákadlo nachystali hokejisté hned na začátek, kde byl k dispozici „game changer“ – hokejový trenažér pro práci s holí, kde se postupně rozsvěcují místa, na která v časovém intervalu musí hráč dopravit puk. Tato činnost spojená s hravou elektronikou byla dnešní mládeži asi nejbližší, ale účastníci si vyzkoušeli třeba i hod na přesnost nebo opičí dráhu. Čekalo je také zdolávání schodů, ale i nácvik střely s hokejkou a puky nebo forma minigolfu. Program v Polárce si vyhlédlo kromě kluků i několik děvčat a další zájemci mohou do haly znovu zavítat dopoledne 3. srpna.

Také řada dalších již proběhnuvších sportovních aktivit má znovu i svůj srpnový termín a atraktivní premiéra se připravuje na 17. srpna, kdy si zásluhou Lašského sportovního klubu mohou děti vyzkoušet i šerm a střelbu z laserové pistole.