Hokejisté HC Frýdek-Místek naposledy doma porazili Slavii Praha 3:1, a když přivezli včera další výhru, tentokrát nad Slavií z Třebíče (1:4), leckdo se chystal kvůli jejich slibné aktuální formě zítra do Polárky na pondělní zápas se Sokolovem. Ten se však odkládá.

Dle sdělení klubu bylo vyhověno žádosti hostů o přeložení na jiný hrací termín kvůli velké marodce v týmu hostí. Náhradní termín byl stanoven na čtvrtek 17. února od 18.00 hodin. Nejbližší příležitostí vidět frýdecko-místecké hokejisty v domácím zápase Chance ligy tak zůstává příští neděle 23. ledna, kdy mají přivítat soupeře z HC Stadion Vrchlabí.

A jak hodnotí včerejší mimořádně důležitý zápas trenér Mojmír Trličík?: „Úspěch slavila naše produktivita na začátku utkání, kde si myslím, že jsme soupeře trošku překvapili a šli do vedení 2:0. Celkově ale od nás obětavost a dodržování taktiky, která v tom stavu, v jakém jsme s nemocnými a unavenými hráči, byla silně defenzivní. Také skvělý výkon podal náš gólman. Tohle když se sečetlo, je z toho cenný úspěch, kterého jsme dosáhli. Vážíme si každého bodu a těch z Třebíče zcela mimořádně. Nejenom, že hrajeme své vlastní play off, ale každý bod je pro nás cenný a tři jsou mimořádně. Nejsou nečekané, chceme vyhrát každý zápas, ale proti takto silnému soupeři je to přece jen cennější. Nejvíc musím ocenit způsob, jakým jsme vítězství dosáhli. To bylo doslova hrdinství našich hráčů. V závěru už jsme hráli totální defenzivu, věděli jsme, že nemusíme dát gól a stačí dostávat puky z pásma. Chtěli jsme mít hru před sebou, aby nedošlo k nějakému propadnutí a přečíslení.“